Jednoduše jsme si zamilovali 10 000 let vinařské historie... 

Pocházíme z jižní Moravy, kde o kvalitní víno není nouze. Přesto nás na jaře roku 2016 překvapila dokonalá chuť gruzínského vína. Dlouholetý kamarád nás obdaroval výjimečnou lahví, která byla vyrobena pomocí tradiční gruzínské metody kvašení v nádobě zvané qvevri. Historikové uvádějí, že víno v Gruzii se touto metodou vyrábělo již 6 až 10 tis. let před naším letopočtem. 

Těžko se popisuje pocit, který zažijete při prvním ochutnání vína, jehož výroba má takto dalekosáhlou historii a dokonce je od roku 2013 zanesena na seznam UNESCO. Naše vlastní zkušenost nám nedala spát a proto jsme se rozhodli stejný zážitek šířit dál. Navázali jsme spolupráci s vinaři z oblasti Kolchida, což je historická část Gruzie známá mimo jiné i díky řecké mytologii.  

"K lidskému štěstí a k úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno a přátelé." Homér.

Nemůžeme Vám zajistit úsměvnou pohodu ani dobré přítele, ale můžeme Vám pomoci s prostřeným stolem a hlavně dobrým vínem. Troufáme si tvrdit, že s ohledem na historii je pravděpodobné, že i Homér ochutnal lahodné víno z Kolchidy. Jistě proto věděl o čem mluví a proto Vám s odkazem na něj přinášíme ta nejlepší vína z Gruzie. 

Vyberte si u nás a obdarujte své blízké nejen vínem, ale hlavně degustačním zážitkem. Vybírejte z široké nabídky a pokud si nebudete jistí, tak nás neváhejte kontaktovat.
Rádi Vám pomůžeme.